Nieruchomość z dożywociem – skup

Współcześnie coraz więcej firm oferuje skup nieruchomości z dożywociem. Umowa dożywocia to taka umowa cywilnoprawna, która zakłada przeniesienie prawa własności do danej nieruchomości w zamian za utrzymywanie sprzedającego do końca życia.

Kupno nieruchomości z dożywociem pozorni może wydawać się korzystne, jednak wiąże się z wieloma problemami. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w przypadku zakupu będą zobowiązani nie tylko mieszkać z osobą, która ma dożywotnie prawo do użytkowania nieruchomości. Będą również zmuszeni do zapewnienia jej opieki i wyżywienia. Co więcej takie obciążenie będzie ciążyć na kupującym przez jeszcze wiele lat (może się zdarzyć, że osoba, której należy się opieka będzie żyła dłużej od kupującego). Nie wszyscy są na to gotowi.

Osoby, które kupiły nieruchomość z dożywociem nierzadko chcą się jej pozbyć (opieka nad starszym człowiekiem jest kłopotliwa, nawet wówczas, gdy jest on z nami blisko spokrewniony), gdyż umowy dożywocia nie można rozwiązać. Trudno jest jednak sprzedać ją osobie prywatnej (mało kto weźmie na siebie tak ogromne zobowiązanie). Z tego względu jedynym możliwym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się skupem tego typu obiektów.

Author:

Related Post

top